Aktualności

Wystawa prac Jana Zwolickiego w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Wystawa prac Jana Zwolickiego w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Weekend z kulturą

Koncert sekstetu polskich instrumentalistów podczas 54. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, Festyn Archeologiczny w Biskupinie, imprezy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, a także spektakle w Operze Nova i Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz wystawa w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Na cztery inscenizacje opery „Carmen” Bizeta zaprasza Opera Nova w weekend i najbliższy wtorek (16-18 i 20 września). Dzieło zaliczane do kanonu operowego to niezapomniana muzyka, , libretto traktujące o nieszczęśliwej miłości żołnierza do pięknej, dumniej i kapryśnej Cyganki oraz jedne z najsłynniejszych operowych arii: habanera tytułowej bohaterki i marsz torreadora. Więcej na stronie opery.

 

„Kwartet” Ronalda Harwooda w reżyserii Edwarda Wojtaszka to weekendowa propozycja Teatru Horzycy. Od czwartku do niedzieli (15-18 września) widzowie obejrzą historię czwórki mieszkańców domu spokojnej starości dla muzyków, którzy przygotowują się do ostatniego wspólnego występu z finałem w postaci słynnego kwartetu z „Rigoletta” Verdiego. Grają: Ewa Pietras, Jolanta Teska, Jarosław Felczykowski i Michał Marek Ubysz. Więcej na stronie teatru.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni  zaprasza w niedzielę (18 września) na koncert rodzinnej grupy Multitrio, którą tworzą jedna z najwybitniejszych polskich pianistek Ewa Pobłocka i jej córki Ewa Leszczyńska (sopran, fortepian) i Maria Leszczyńska (wiolonczela, fortepian). W programie pieśni Chopina i Paderewskiego, a także utwory fortepianowe Góreckiego i  Maurycego Moszkowskiego. Więcej na stronie ośrodka.

 

Od środy (14 września) w Galerii Proscenium Teatru Muzycznego w Toruniu można oglądać wystawę prac Jana Zwolickiego, absolwenta bydgoskiego Liceum Plastycznego, który od ponad 20 lat z powodzeniem prezentuje obrazy na wystawach w Polsce i za granicą. Więcej na stronie teatru.

 

Opera Nova, Teatr im. Wilama Horzycy, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami Kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 września 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2016 r.