Aktualności

Natalia Mazurkiewicz - Ulica Mostowa w Bydgoszczy, w tle spichrze i rzeźba Przechodzącego przez rzekę
Natalia Mazurkiewicz – Ulica Mostowa w Bydgoszczy, w tle spichrze i rzeźba Przechodzącego przez rzekę

Zdjęcie z zabytkiem – nagrodziliśmy najlepszych

Natalia Mazurkiewicz z Bydgoszczy – autorka portretu na tle bydgoskich spichrzy zdobyła Grand Prix  konkursu fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Nagrody wręczono podczas sobotniej (11 września) inauguracji wojewódzkich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa  w Markowicach (powiat mogileński).

 

Zadaniem uczestników było sfotografowanie jednej lub grupy osób na tle kujawsko-pomorskiego zabytku. Na konkurs 16 autorów nadesłało 28 prac. Zwyciężczyni w nagrodę otrzymała ufundowany przez samorząd województwa pobyt dla 2 osób w hotelu na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Lubostroniu.

 

W konkursie wyróżniono także 5 innych prac. Ich autorami są Monika Cielińska ze Żnina, Elżbieta Komarzyńska z Warszawy, Hanna Lemanowicz-Jabłońska z Wąbrzeźna, Krystyna Lachowska z Niemcza (powiat bydgoski) i Mirosław Ruczyński z Bydgoszczy. Nagrodę organizatora, dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, otrzymała Magdalena Gosieniecka z Rytla w województwie pomorskim.

 

Konkurs odbywał się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, a patronat nad nim objął marszałek Piotr Całbecki. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury z Bydgoszczy jest instytucją samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 września 2016 r.

 

Magdalena Gosieniecka - Sielski klimat dworu w WysokiejMonika Cielińska - Portret z pomnikiem Leszka Białego w tle w Marcinkowie GórnymNatalia Mazurkiewicz - Ulica Mostowa w Bydgoszczy, w tle spichrze i rzeźba Przechodzącego przez rzekę