Aktualności

Spektakl „Walc kameralny, czyli pan Wasowski mniej znany” w Teatrze Muzycznym, fot. Paweł Modliński
Spektakl „Walc kameralny, czyli pan Wasowski mniej znany” w Teatrze Muzycznym, fot. Paweł Modliński

Weekend z kulturą

Koncert w Filharmonii Pomorskiej, kabaret literacki w Teatrze im. Wilama Horzycy i spektakle w Operze Nova i Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym to nasze propozycje na spędzenie weekendu w towarzystwie kultury.

 

Filharmonia Pomorska zaprasza w piątek (2 lutego) na koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie  Koncert fortepianowy a-moll Paderewskiego i Koncert na orkiestrę Lutosławskiego. Wystąpią Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka oraz pianista Jakub Kuszlik. Więcej na stronie filharmonii.

 

W Teatrze im. Wilama Horzycy w piątek (2 lutego) druga odsłona kabaretu literackiego Loża Kopernika. Tym razem pod tytułem „Erros” nagromadzą się międzyludzkie uczucia, flirty i erotyka. W programie znajdą swoje miejsce piosenki aktorskie, skecze i monologi w różny sposób związane z tematem miłości. Przy pianinie zasiądzie Igor Nowicki, na scenie wystąpią aktorzy Teatru Horzycy. Więcej na stronie teatru.

 

„La Traviata” Verdiego, uważana za największy melodramat wśród operowych propozycji w weekend (3-4 lutego) ponownie zagości na deskach Opery Nova. Mimo już 20 lat obecności tej wersji „La Traviaty” w Bydgoszczy, nadal cieszy się ona niesłabnącą popularnością wśród publiczności. Więcej na stronie opery.

 

Niedzielny (4 luty) wieczór warto spędzić w towarzystwie melodii Jerzego Wasowskiego w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Wasowski, kojarzony przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów, w swojej bogatej twórczości napisał wiele kompozycji, które miały szansę zaistnieć tylko przez moment. Goście teatru usłyszą  je w spektaklu muzycznym „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” w wykonaniu aktorki i piosenkarki, Klementyny Umer. Na scenie towarzyszą jej Fabian Włodarek (piano i akordeon) oraz Michał Jaros (kontrabas). Więcej na stronie teatru.

 

Filharmonia Pomorska, Teatr im. Wilama Horzycy, Opera Nova i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 luty 2018 r.