Aktualności

Inscenizacja Bitwy pod Koronowem, fot. Tymon Markowski
Inscenizacja Bitwy pod Koronowem, fot. Tymon Markowski

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy festiwal „Muzyka w świetle księżyca” w Pałacu Lubostroń, wernisaż trzech wystaw w Galerii Wozownia, koncerty w Toruniu, Chełmnie i Szafarni oraz Jarmark Cysterski z Bitwą pod Koronowem.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zaprasza w niedzielę (30 lipca) na koncert pełen latynoamerykańskich rytmów w wykonaniu muzyków z Argentyny. Na scenie Pałacu Dąmbskich wystąpi grupa 3-0-3 TANGO FUSION, wykonująca latin jazz z elementami tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Zespół występował m.in. na Motreaux Jazz Festival w Szwajcarii, Festival Amerique Latine we Francji, czy Cotati Jazz & Blues Festival w Macau. Więcej na stronie teatru.

 

W sobotę (29 lipca) odbędzie się kolejna odsłona festiwalu Nova Muzyka i Architektura – koncert: „Saksofon znany i nieznany” zespołu Nordic Saxophone Quartet. Muzycy zaprezentują autorski program Crossing Borders, łączący kompozycję autorów skandynawskich oraz międzynarodowych mistrzów jazzu, m.in. Gershwina. Więcej o koncercie.

 

Pianistka Maria Murawska będzie główną bohaterką niedzielnego (30 lipca) koncertu z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Zagra utwory Chopina najsilniej inspirowane polską kultura ludową czyli mazurki z opusu 6, 7 i 24 oraz Scherzo h-moll, w którym kompozytor przywołuje melodie kolędowej kołysanki „Lulajże Jezuniu”. Więcej na stronie organizatora wydarzenia, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W piątek (28 lipca) w kościele pod wezwaniem świętych Janów w Chełmnie odbędzie się trzeci koncert z cyklu XV Chełmińskich Wieczorów Organowych. Na organach zagra Elżbieta Włosek- Żurawiecka, towarzyszyć jej będzie sopranistka Maria Zientek. Początek o godzinie 19.30, wstęp wolny. Więcej o projekcie.

 

Po raz piętnasty w najbliższy weekend (29-30 lipca) odbędzie się także Jarmark Cysterski z Bitwą pod Koronowem. W programie wydarzenia oprócz widowiskowej inscenizacji słynnej bitwy również turniej bojowy, pokaz umundurowania i uzbrojenia oraz walki na szable, mecz piłki rycerskiej, turniej dam. W ciągu dwóch dni nie zabraknie wioski rycerskiej, obozu koronowskich templariuszy oraz harcerzy. Więcej na stronie organizatora, Urzędu Gminy w Koronowie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 lipca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 lipca 2017 r.