Aktualności

Pałac Lubostroń zaprasza w niedzielę na dwa koncerty, fot. Mikołaj Kuras
Pałac Lubostroń zaprasza w niedzielę na dwa koncerty, fot. Mikołaj Kuras

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy festiwal rocka progresywnego, koncerty w Pałacu Lubostroń i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, rodzinie warsztaty w Galerii Wozownia i spektakl „Alicja w krainie czarów” w bydgoskim MCK oraz koncert w ramach festiwalu Nova Muzyka i Architektura.

 

Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu będzie gościć artystów, którzy wystąpią w weekend (8-9 lipca) podczas 11. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Wystąpi siedem zespołów z Polski (Here On Earth, Halucynacje, Backward Runners, Animate, Yesternight, Grendel, Art Of Illusion) oraz goście specjalni z Holandii – formacja Flamborough Head oraz gitarzysta Eddie Mulder. W programie także spotkanie autorskie z Wiesławem Weissem i piknik rodzinny, gry, zabawy dla dzieci a także atrakcje sportowe dla młodzieży i dorosłych. Więcej na stronie festiwalu.

 

W niedzielę (9 lipca) na dwa koncerty zaprasza Pałac Lubostroń w Lubostroniu. O godzinie 11 specjalnie dla dzieci w wykonaniu Sylwii Brzezińskiej, Rafał Tworka i Doroty Borowicz zabrzmi muzyka Czajkowskiego, zaś o godzinie 17 odbędzie się koncert nadzwyczajny upamiętniający powstanie styczniowe. W programie muzyka Chopina, Moniuszki, Paderewskiego i Nowowiejskiego. Więcej informacji na stronie pałacu.

 

Także w niedzielę (9 lipca) druga odsłona koncertowego cyklu Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni „Wakacje z Chopinem”. Muzykę mistrza wykona Artes Duo, duet wiolonczeli i fortepianu złożony z małżeństwa Małgorzaty i Andrzeja Janaszków. W programie oprócz kompozycji Chopina w transkrypcji na wiolonczelę, także muzyka Paderewskiego i Wieniawskiego. Więcej na stronie ośrodka oraz w materiale „Wakacje z Chopinem”.

 

Galeria Wozownia w piątek (7 lipca) proponuje zajęcia rodzinne „Niemapy: Toruń od nowa!”, podczas których uczestnicy wspólnie stworzą „Niemapę” Torunia. Będzie to okazja do poszukania nieoczywistych miejsc, tras spacerów, ciekawostek i pomysłów ma rodzinne wyprawy. Warsztaty poprowadzą twórcy serii wydawniczej NIEMAPA, ilustrowanych przewodników po polskich miastach. Zajęcia towarzyszą aktualnej wystawie „Wyspy i atole: mapowanie wyobraźni”. Więcej na stronie galerii.

 

Pałac Lubostroń, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Galeria Wozownia są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 lipca 2017 r.