Aktualności

W niedzielę koncertem jubileuszowym zakończy się sezon artystyczny w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak
W niedzielę koncertem jubileuszowym zakończy się sezon artystyczny w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty: wieńczące sezon artystyczny w Operze Nova, w Teatrze Muzycznym w Toruniu i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz tegoroczne Dni Grudziądza.

 

W Operze Nova sezon artystyczny 2016/2017 zamykają w sobotę i niedzielę (17 i 18 czerwca) dwa koncerty upamiętniające 60 lat działalności sceny operowej w Bydgoszczy. Repertuar koncertów to muzyczna panorama minionego sześćdziesięciolecia wzbogacona fragmentami archiwalnych filmów dokumentujących sceny z życia artystów. Wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Opery Nova pod batutami Macieja Figasa, Andrzeja Knapa i Piotra Wajraka. Koncerty poprowadzi Urszula Guźlecka. Więcej na stronie opery.

 

Od środy do końca tygodnia (14-18 czerwca) Grudziądz świętuje 726. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji przygotowano liczne atrakcje dla mieszkańców i gości miasta. W programie między innymi wystawy malarskie, koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej, jarmark staroci, turniej szachowy i na zakończenie koncert Orkiestry Kameralnej Capelli Bydgostiensis, która wykona muzyczne perły baroku, czyli utwory między innymi Haendla, Bacha, Vivaldiego i Purcella. Więcej informacji na stronie urzędu miasta.

 

W sobotę (17 czerwca) Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na koncert zespołu Lubelska Federacja Bardów. Grupa tworzy muzykę w nurcie szeroko pojętej poezji śpiewanej oraz folku, czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej i nawiązuje także do rocka i popu. W Pałacu Dąmbskich goście usłyszą najsłynniejsze utwory z całego dorobku zespołu. Więcej na stronie teatru.

 

W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w sobotę (17 czerwca) wystąpi duet fortepianowy Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. W programie muzyczna podróż przez kraje i epoki, czyli utwory Czajkowskiego, Rachmaninowa, Griega, Straussa, Bacha, Debussy’ego i Piazzolli. Więcej na stronie ośrodka.

 

Opera Nova, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 czerwca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2017 r.