Aktualności

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek Piotrowski
Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek Piotrowski

Dzień Angoli

Z udziałem angolskiego ambasadora w Warszawie Domingosa Culolo w Urzędzie Marszałkowskim odbył się 13 czerwca Dzień Angoli. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części – edukacyjną, przeznaczoną dla uczniów gimnazjów, oraz adresowaną do przedsiębiorców, poświęconą możliwościom inwestycyjnym w tym afrykańskim kraju. 

 

Podczas spotkania zaprezentowany został także rządowy program GoAfrica oraz inne formy wsparcia polskich inwestorów i eksporterów oferowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele Afrykańsko-Polskiej Izby Handlowej „ProAfrica” oraz Działu Ekonomicznego Ambasady Republiki Angoli w RP. Dotychczasowe doświadczenia związane z realizacją projektu inwestycyjnego w Angoli zaprezentował reprezentant firmy Navimor International.

 

Tegoroczny Dzień Angoli był pokłosiem lutowej wizyty ambasadora Culolo w województwie kujawsko-pomorskim oraz wcześniejszej współpracy w zakresie promocji możliwości biznesowych w angolskim sektorze rolnictwa. W wydarzeniu wziął udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Ambasadę Republiki Angolii w Polsce przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Współpracy Międzynarodowej

i Biuro Prasowe  Urzędu Marszałkowskiego

 

15 czerwca 2017 r.

 

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie odbyło się w sali sesyjnej sejmiku województwa, fot. Jacek Piotrowski