Aktualności

Filharmonia Pomorska zaprasza na kolejny koncert, fot. Tymon Markowski
Filharmonia Pomorska zaprasza na kolejny koncert, fot. Tymon Markowski

Weekend z kulturą

Koncerty w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Filharmonii Pomorskiej, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym oraz spotkanie dla seniorów w Muzeum Etnograficznym w Toruniu to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą. Jazz na scenie Od Nowy.

 

Z okazji 207. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w sobotę (25 lutego) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się specjalny koncert. Wystąpi japoński pianista Takashi Yamamoto,  laureat  IV nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Oprócz muzyki mistrza goście będą mieli okazję wysłuchać listów kompozytora, przeczytanych przez aktorkę Ewę Kuklińską. Więcej na stronie ośrodka.

 

W piątek (24 lutego) Filharmonia Pomorska będzie gościć artystów z Litwy. Orkiestrę Symfoniczną FP poprowadzi Modestas Pitrėnas, na fortepianie zagra Petras Geniušas. W programie koncertu „Iceberg Symphony” współczesnej litewskiej kompozytorki Raminty Šerkšnytė, IV Symfonia koncertująca Szymanowskiego oraz Symfonia d-moll Cesara Francka. Więcej na stronie filharmonii.

 

Na piątkowy (24 lutego) wieczór z piosenką artystyczną zaprasza Teatr Muzyczny w Toruniu. Na scenie Pałacu Dąmbskich wystąpi zespół Béa, którego liderką jest Beata Banasik, laureatka licznych nagród na wielu ogólnopolskich festiwalach piosenki. Muzycy zaprezentują materiał z debiutanckiej płyty „TyJaMy- czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych”. Więcej na stronie teatru.

 

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu w piątek (24 lutego) odbędzie się 60. Spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla grupy wiekowej 55+. O tym, jak się bawił lud na Kujawach, dlaczego po wsiach krążyły korowody przebranych postaci wiodących kozę i czym to się kończyło, opowie Hanna Łopatyńska. Więcej na stronie muzeum.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 lutego 2017 r.