Aktualności

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP

Weekend z kulturą

Wydarzenia nadchodzącego weekendu będą prawdziwą ucztą dla melomanów. W Filharmonii Pomorskiej usłyszymy utwory Antonina Dvořáka i Ludvika Beethovena. Sale Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni wypełni muzyka Fryderyka Chopina. Marszałkowskie instytucje kultury jak zwykle zapraszają w najbliższych dniach na organizowane przez siebie wydarzenia.

 

Filharmonia Pomorska w piątek (3 marca) zaprasza na koncert „Dvořák  Beethoven”. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej poprowadzi Wojciech Rajski. W programie Kocert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę Antonina Dvořáka oraz V Symfonia Ludwiga van Beethovena. Solo na wiolonczeli zagra Maciej Kułakowski. Koncert poprowadzi Cezary Nelkowski.

 

Bilety dostępne na stronie filharmonii

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni świętuje 213. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina.  W sobotę (4 marca) ośrodek zaprasza na koncert wpisujący się w uroczyste obchody. Pianistka Aleksandra Świgut wykona Barkarolę Fis- dur, Sonatę b-moll, Scherzo cis-moll oraz wariacje B-dur na temat „La ci darem la mano” Fryderyka Chopina. W programie także „ Tarantella Venezia e Napoli” Ferenca Liszta. Na scenie zobaczymy także Jarosława Felczykowskiego, aktora związanego z Teatrem Wilama Horzycy w Toruniu.

 

Szczegóły na stronie szafarnia.art

 

W bydgoskiej Operze Nova w piątek, sobotę i niedzielę (3 – 5 marca) zobaczymy operetkę „Księżniczka czardasza”. Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak.

 

Szczegółowe informacje na stronie

 

Na deskach Teatru im. Wilama Horzycy spektakl o historii narodzin show-biznesu „Pola Negri. Fabryka snów”. Przedstawienie z muzyką na żywo, skomponowaną przez Macieja Partykę, oscylującą wokół jazzu lat 20., swingu i współczesnego popu. W repertuarze również „Cud” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 

Zabawna komedia z przesłaniem, w której obok scen rodem z farsy, współistnieją fragmenty refleksyjne – „Dzień, w którym porwano papieża” – to propozycja Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu na najbliższy piątek i sobotę (4 i 5 marca).

 

Więcej informacji na stornie

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 marca 2023 r.