Aktualności

Zdjęcie ze spektaklu „8 Kobiet” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. W. Szabelski
Zdjęcie ze spektaklu „8 Kobiet” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. W. Szabelski

Weekend z kulturą

Trwa Bydgoski Festiwal Operowy. Najbliższy weekend zapowiada się spektakularnie – wystąpią artyści Opery Bałtyckiej i Opery na Zamku w Szczecinie. Pozostałe marszałkowskie instytucje kultury w najbliższym czasie zapraszają na spektakle i koncerty.

 

W piątek (14 października) Opera na Zamku w Szczecinie zaprezentuje oparty na ponadczasowej powieści Franza Kafki – „Proces”. Pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka artyści przedstawią współczesną operę Philipa Glassa z librettem Christophera Hamptona. W ten weekend (16 października) także jedna z ważniejszych premier ubiegłego sezonu artystycznego – „Aida” Verdiego Opery Bałtyckiej. Kierownictwo muzyczne sprawuje George Tchitchinadze, za inscenizację i reżyserię odpowiada Anna Wieczur.

Program BFO i szczegóły na portalu Opery Nova

 

Filharmonia Pomorska w piątek (14 października) zaprasza na koncert. Capella Bydgostiensis pod batutą Roberta Kabary wykona suitę „Don Kichot” Georga Philippa Telemanna, koncert skrzypcowy D-dur Ludwiga van Beethovena oraz „Serenadę na smyczki” czeskiego kompozytora- Josefa Suka. Solo na skrzypcach zagra Karolina Nowotczyńska.

Szczegóły na stronie filharmonii

 

W piątek, sobotę i niedzielę (14 – 16 października) na deskach toruńskiego teatru im. Wilama Horzycy kolejne przedstawienie czarnej komedii w reżyserii Adama Orzechowskiego „8 Kobiet”.  Kryminalna zagadka, skrywane uczucia, charakterystyczne kreacje aktorskie – to wszystko w najbliższy weekend.

Więcej informacji na stronie teatru

 

W piątek, sobotę i niedzielę (14-16 października) Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na zabawny musical. „Morderstwo dla dwojga” to ciepło przyjęty przez widownię i krytykę spektakl w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. Wybitne kreacje aktorskie stworzyli Marcin Sosiński, Maciej Makowski oraz Wojciech Łapiński.

Bilety można kupić na stronie teatru

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

13 października 2022 r.