Aktualności

Wizualizacja sceniczna spektaklu „Operowy zawór głowy”, fot. Opera Nova w Bydgoszczy
Wizualizacja sceniczna spektaklu „Operowy zawór głowy”, fot. Opera Nova w Bydgoszczy

Weekend z kulturą

Spektakl Opery Nova i wystawa Helmuta Newtona udostępnione w sieci. Na te i inne wydarzenia dostępne on-line zapraszamy w ramach cotygodniowych spotkań z kulturą.

 

Opera Nova zaprasza miłośników twórczości operowej na stronę Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gdzie można zobaczyć wybitne spektakle nie tylko będące klasyką gatunku. Wśród dostępnych widowisk „Operowy zawrót głowy” udostępniony przez bydgoską instytucję. Więcej informacji na stronie opery.

 

Dziś (27 listopada) bydgoska Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert on-line z okazji obchodów Roku Beethovena. Orkiestra symfoniczna pod batutą dyrygenta Pawła Kapuły wykona II Symfonię D-dur Ludwiga van Beethovena. Transmisja z wydarzenia dostępna na kanale społecznościowym filharmonii.

 

W sobotę (28 listopada) toruński  Teatr Horzycy zaprasza na spektakl on-line z okazji setnej rocznicy otwarcia polskiego teatru w Toruniu. Spektakl na podstawie sceny pożegnania Demeter i Kory z „Nocy listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego będzie transmitowany na kanale społecznościowym instytucji.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy organizuje I Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”, który ma na celu upamiętnienie twórczości  Wandy Dobaczewskiej, polskiej pisarki, poetki, publicystki, autorki sztuk dla teatrów kukiełkowych oraz animatorki kultury. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 23 listopada  2020 roku do 30 marca 2021 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi do 10 maja 2021 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej instytucji.

 

Toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza do udziału w konkursie. Zadanie polega na przygotowaniu autoportretu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Prace należy przesłać drogą mailową lub dostarczyć osobiście do siedziby galerii do 9 grudnia. Przygotowane obrazy posłużą do stworzenia kalendarza na 2021 rok, który będzie można pobrać ze strony galerii. Wskazówki dotyczące przygotowania pracy oraz szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na kanale społecznościowym instytucji.

 

Na specjalnie utworzonej stronie toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej udostępniło całą wystawę Helmuta Newtona „Lubię silne kobiety”. Odwiedzający mogą zapoznać się z kolekcją ponad 200 fotogramów Newtona. Wystawa została zorganizowana w ramach tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage.

 

Opera Nova w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy i Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 listopada 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2020 r.