Aktualności

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Requiem Mozarta w FP i inne propozycje kulturalne na weekend

Mozartowskie „Requiem” w Filharmonii Pomorskiej i retrospektywna wystawa fotografii Helmuta Newtona „Lubię silne kobiety” polecamy na weekendowe spotkania z kulturą.

 

Dziś (30 października), w przededniu święta zmarłych, w Filharmonii  Pomorskiej zabrzmi „Requiem”  Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej i chóru Opery Nova pod dyrekcją Bassema Akiki. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na widowni zasiądzie 200 osób, wydarzenie będzie transmitowane online. Początek o godz. 19.

 

 

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę „Helmut Newton: Lubię silne kobiety”. Wydarzenie towarzyszy 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage 2020. Odwiedzający mogą zapoznać się z kolekcją ponad 200 fotogramów oraz filmem dokumentalnym nakręconym podczas sesji fotograficznych Newtona.  Partnerem organizatorów jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W sobotę (31 października) toruńskie Muzeum Etnograficzne zaprasza na finisaż online wystawy „Anatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu”. Film, który jest autorskim oprowadzaniem po jubileuszowej ekspozycji, będzie dostępny w serwisie muzeum również po sobotniej premierze. „Anatomia Muzeum” otrzymała wyróżnienie w marszałkowskim konkursie „Musejon –  Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku”.

 

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy i Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Priifferowej w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 października 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 października 2020 r.