Aktualności

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Wirtualny ryneczek poleca się na święta

Pasztety i kiełbasy z gęsiny, kacze tuszki, domowe pierogi, okrasy, marynowane grzyby, konfitury i powidła – te i wiele innych regionalnych przysmaków do nabycia na „wirtualnym ryneczku” – internetowej platformie zakupowej, dzięki której można bez wychodzenia z domu kupić swojskie wyroby prosto od lokalnych producentów. W ofercie ponad 160 różnych produktów, które polecamy na święta Bożego Narodzenia.

– Wielość i różnorodność produktów oferowanych na naszym ryneczku pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. Zachęcam do bezpiecznych zakupów online i wspólnego świętowania przy rodzinnym stole, z kujawsko-pomorską gęsiną i innymi regionalnymi specjałami – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wirtualny ryneczek powstał w ramach tegorocznej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. To platforma zakupowa stworzona z myślą o mieszkańcach regionu, którzy chcą nabyć lokalne przysmaki i tradycyjne wyroby, ale ze względu na epidemię Covid-19 pozostają w domach lub dokonują zakupów głównie przez internet. To także szansa dla lokalnych producentów gęsiny i innych produktów regionalnych, którzy mogą w tym miejscu zareklamować swoje wyroby i zdobyć nowe grono odbiorców.

Wirtualny ryneczek działać będzie do końca roku. Osoby zainteresowane zakupem znajdą na stronie informacje o producentach oraz sposobach dostawy. Możliwy jest także bezpośredni kontakt ze sprzedawcami.

W ofercie znajduje się ponad 160 różnych specjałów, kolejnych przybywa. Producenci, którzy chcieliby wystawić swoje produkty na ryneczku zapraszamy do kontaktu mailowego sklep@czasnagesine.pl

Zakupów można dokonywać na stronie wirtualnyryneczek.czasnagesine.pl

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

25 listopada 2020 r.