Aktualności

Wyspa na jeziorze Gopło, fot. Daniel Pach
Wyspa na jeziorze Gopło, fot. Daniel Pach

Wakacyjna przygoda z Paszportem Turystycznym

Już po raz piąty wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy mieszkańców regionu i naszych gości do odwiedzania najciekawszych zakątków Kujaw i Pomorza z Paszportem Turystycznym. Książeczki można odbierać w punktach informacji turystycznej. Zwiedzaj, zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody!

 

Akcję organizujemy tym razem jako element kampanii „Konstelacje dobrych miejsc”. W tegorocznej edycji zachęcamy do odwiedzenia pond 20 miejsc w regionie. Wśród nich są Bydgoszcz i Toruń, Bory Tucholskie, twierdze w Świeciu, Grudziądzu i Chełmnie, sielskie krajobrazy Zakola Wisły, atrakcje Kujaw oraz Włocławka i okolic, Pałuki, Dolina Noteci, nasze uzdrowiska oraz Brodnica i Golub-Dobrzyń. Paszport zawiera także kalendarium najważniejszych wakacyjnych wydarzeń w regionie.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie pieczątkowym. Wystarczy zebrać cztery pieczątki z odwiedzanych miejsc i do 15 września przesłać kupon konkursowy na adres Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Do wygrania vouchery pobytowe z atrakcjami, zaproszenia do restauracji i na koncerty. Szczegóły

 

W tym roku – z myślą zwłaszcza o uczestnikach Światowych Dni Młodzieży – paszport przygotowany został w polskiej i angielskiej wersji językowej. W regionie można go otrzymać w punktach informacji turystycznej, a także podczas Mistrzostw Świata U20 w lekkiej atletyce w Bydgoszczy. Będzie także dostępny na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2016 r.