Aktualności

Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Wakacje z naszą e-Szkołą

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje. Plany na lipiec i sierpień to interesujące zajęcia, ciekawa alternatywa na dni z gorszą pogodą. W piątek (3 lipca) między innymi pokazaliśmy, jak całe rodziny mogą dobrze się bawić grając w boule.  

 

Proponujemy zajęcia, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Pomysłów jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Czwartkowe spotkania z wakacyjną e-Szkołą rozpoczęliśmy opowieścią o Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w 1989 roku w Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie znajduje się grób św. Jakuba. Zajęcia poprowadził Jan Wyczółkowski z Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Marcin Żynda, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, zabrał w podróż po kraju i opowiedział o historii biletów komunikacji miejskiej. Jego kolega, Jakub Wiśniewski, mówił o tym, jak przygotować wystąpienie publiczne, by być słuchanym i rozumianym.

 

W piątek (3 lipca) całe rodziny zachęcaliśmy do aktywności fizycznej i gry w boule. Zajęcia poprowadził Mariusz Krzemiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński). O Światowych Dniach Młodzieży i spotkaniach młodych z Janem Pawłem II mówił Jan Wyczółkowski z Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu. „Gdzie internet ma swój dom” to tytuł ciekawego wykładu, który wygłosił Mateusz Osowski z Exea Data Center w Toruniu.

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawimy się też w różnych miejscach, odwiedzimy m.in. parki krajobrazowe, marszałkowskie astrobazy i wojewódzkie samorządowe instytucje kultury.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

2 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 lipca 2020 r.

 

Opowieść o Wędrówkach Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPOpowieść o Wędrówkach Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPZajęcia z języka angielskiego, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPZajęcia z języka angielskiego, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPGra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPGra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP