Aktualności

Gra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P
Gra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P

Wakacje z naszą e-Szkołą

W tym tygodniu z naszą e-Szkołą odwiedzimy m.in. Muzeum Etnograficzne we Włocławku i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, poznamy najciekawsze zakątki Torunia, nauczymy się sentencji łacińskich, a w Unisławiu (powiat chełmiński) zagramy w palanta. Wszystkie zajęcia nadajemy online, zachęcamy do oglądania.

 

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą pojawiamy się m.in. w muzeach, parkach krajobrazowych, astrobazach i instytucjach kultury – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

„Żyjesz czy wegetujesz?” – na te pytania pomogą znaleźć odpowiedź ojciec Maciej Ziębiec i Ewa Łuczak, którzy rozmawiać dziś (6 sierpnia) będą o współczesnym chrześcijaństwie. Tego dnia polecamy też zajęcia z języka angielskiego, w trakcie których dowiecie się, gdzie w internecie szukać filmów i materiałów pomocnych w nauce języka. Zajęcia wychowania fizycznego będą zaproszeniem do gry w palanta. Zabawa jest propozycją aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

 

Piątkowe (7 sierpnia) zajęcia w e-Szkole to m.in. warsztaty poświęcone książkom, które inspirują i mają wpływ na nasze życie. Para przewodników Dominika i Krzysztof Jastrzębscy zabiorą w podróż po Toruniu, opowiedzą o najciekawszych zabytkach miasta. W programie także warsztaty poświęcone grom i zabawom z lat młodości naszych rodziców i dziadków. Na zakończenie Jerzy Lewic, kustosz Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, opowie historię Enigmy, słynnej maszyny szyfrującej.

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 sierpnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2020 r.

 

Gra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-PGra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-PGra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-PGra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-PGra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-PGra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P