Aktualności

Próba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Próba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Uwaga, wydarzenie: premiera w Teatrze Muzycznym

Historia o przyjaźni, uporczywym podążaniu za marzeniami i ograniczeniach związanych z życiem na prowincji – dziś (5 sierpnia) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na premierę irlandzkiej komedii „Kamienie w kieszeniach”. Spektakl będzie można zobaczyć wyłącznie online. Bezpłatne bilety dostępne po mailowym zgłoszeniu na adres: rezerwacje@teatrmuzyczny.torun.pl

 

Akcja sztuki rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce, w której studio z Hollywood kręci film z udziałem miejscowych jako statystów. Kiedy bezrobotni chłopcy Charlie i Jake poznają środowisko bogatych celebrytów, sami zaczynają snuć marzenia o własnym sukcesie. Spektakl pełen jest słodko-gorzkiego humoru i irlandzkiej muzyki.

 

„Kamienie w kieszeniach” to tragikomedia w reżyserii Giovannego Castellanosa. W główne role wcielą się Adam Mortas („Pan Kleks. Powrót”, „Jacek i Placek na tropie księżyca”) oraz Bartek Sudak („Niesamowite przygody 10 skarpetek”, „Dzień, w którym porwano papieża”). Więcej informacji o spektaklu na stronie teatru.

 

Aby zdobyć bilet należy się zgłosić mailowo na adres: rezerwacje@teatrmuzyczny.torun.pl.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu jest jedną z najmłodszych instytucji kultury, prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Pozostałe to: Opera Nova w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Galeria Wozownia w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Pałac Lubostroń w Lubostroniu i Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

4 sierpnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2020 r.

 

Próba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPróba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPróba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPróba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPróba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPróba medialna spektaklu w toruńskim Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP