Aktualności

Wakacyjne zajęcia twórcze dla dzieci, fot. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
Wakacyjne zajęcia twórcze dla dzieci, fot. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Wakacyjne twórcze zajęcia dla dzieci

Cotygodniowe zajęcia plastyczne i warsztaty tematyczne to wakacyjne propozycje dla dzieci ze strony Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na te twórcze spotkania wciąż można się zapisywać.

 

W lipcowe wtorki i sierpniowe czwartki w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu odbywają zajęcia plastyczne dla dzieci szkolnych. Goście galerii zapoznają się z takim technikami kalkografia, kolaż, szablon na tkaninie, rzeźba w glinie, formy przestrzenne czy sgraffito na papierze. Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 56 622 75 34 lub w sekretariacie galerii. Zajęcia są płatne (6 zł od osoby) i trwają 1,5 godziny (10-11.30). Więcej na stronie galerii.

 

Wakacyjną propozycją Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy będą zajęcia odbywające się pod szyldem „Familijne podwórko u Hoffmana”. Warsztaty odbywają się od lipca do połowy sierpnia w każdy wtorek, a jego tematyka co tydzień będzie inna: od legend polskich, poprzez detektywów i superbohaterów, aż do wikingów, kosmosu i cyrku. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 52 585 15 01. Więcej na stronie KPCK.

 

Galeria i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 lipca 2017 r.