Aktualności

Wśród ubiegłorocznych laureatów znalazło się m.in. Koło Przewodników PTTK w Chełmnie; na zdjęciu miasto nocą, fot. Mikołaj Kuras
Wśród ubiegłorocznych laureatów znalazło się m.in. Koło Przewodników PTTK w Chełmnie; na zdjęciu miasto nocą, fot. Mikołaj Kuras

Czekamy na odkrywców – jeszcze tylko do czwartku

Do 20 lipca przedłużamy termin zgłaszania kandydatów w dziesiątej edycji marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”. Wyróżniamy w nim tych, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie.

 

Celem konkursu jest nagrodzenie osób, zespołów osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie. Wyróżnienia i nominacje są przyznawane w następujących kategoriach:

 

  • działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa (z podkategoriami dla osób fizycznych oraz osób prawnych/instytucji),
  • inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki,
  • przedsięwzięcie biznesowe,
  • wydarzenie turystyczne i promocyjne (z podkategoriami dla wydarzeń dla maksymalnie tysiąca uczestników oraz powyżej tysiąca uczestników).

 

Zgodnie z tegorocznym regulaminem kapituła konkursu przyznaje po trzy nominacje do wyróżnienia w każdej kategorii i podkategorii oraz rekomenduje wyróżnienia zarządowi województwa, który zdecyduje ostatecznie o wynikach konkursu.

 

Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane bezpośrednio przez samego kandydata, bądź też kandydaci mogą być zgłoszeni przez inny podmiot. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20 lipca 2017 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Departament Sportu i Turystyki, Plac Teatralny 2, 87 – 100 Toruń, z dopiskiem „Konkurs – ODKRYWCA 2017”.

 

W związku z dziesiątą edycją konkursu przyznamy dodatkowo wyróżnienia specjalne: „Super Odkrywca” w następujących kategoriach:

 

  • osoba fizyczna;
  • organizacja pozarządowa;
  • jednostka samorządu terytorialnego lub samorządowa jednostka organizacyjna;
  • przedsiębiorca.

 

„Super Odkrywca” zostanie wyłoniony spośród wszystkich, którzy otrzymali wyróżnienia w konkursie od 2008 do 2016 roku oraz od momentu przyznania wyróżnienia do chwili obecnej, nieprzerwanie działają w obszarze turystyki, kreując markę województwa.

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jesienią podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

W ubiegłym roku laureatem konkursu w kategorii Działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa zostało Koło Przewodników PTTK w Chełmnie; w kategorii Promocja turystyczna regionu – Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna; w kategorii Wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżnienie otrzymał Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu, organizator 40. Jubileuszowego Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego. Więcej na temat ubiegłorocznej edycji konkursu.

 

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

12 maja 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2017 r.