Aktualności

Pałac w Lubostroniu, fot. z serwisu Pałacu Lubostroń
Pałac w Lubostroniu, fot. z serwisu Pałacu Lubostroń

Top 5 zamków i pałaców

Polski narodowy portal turystyczny Polska.travel prowadzi głosowanie na najlepsze zamki i pałace w naszym kraju. Do 16 lipca można głosować na tego typu obiekty w Kujawsko-Pomorskiem: pałac w Lubostroniu, pałac w Ostromecku, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, ruiny zamku w Świeciu i pałac-zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

 

Organizatorzy sondy „Top 5 zamków i pałaców” nie precyzują według jakich kryteriów należy dokonać wyboru, co oznacza, że może i powinien być on w pełni subiektywny. Cenisz sobie klasycystyczny ład i harmonię – głosuj na Lubostroń lub Ostromecko; większe wrażenie robią na tobie tajemnicze ruiny – wskaż Radzyń lub Świecie; lubisz, gdy zabytek oferuje gotowy, emocjonujący produkt turystyczny – dla ciebie rezydencja Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu z ukazującą się nocą na krużgankach damą w bieli i dorocznym turniejem rycerskim.

 

Można też głosować na zamki i pałace w innych regionach kraju – redaktorzy portalu wybrali ich dla nas 80. W ostatnim etapie tej wakacyjnej supersondy wybierzemy najlepszy w Polsce. Głosowanie jest łatwe – wystarczy kliknąć.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 lipca 2017 r.