Aktualności

Koncerty sylwestrowo-noworoczne w Operze Nova to zawsze wyjątkowe wydarzenie, fot. Marek Chełminiak
Koncerty sylwestrowo-noworoczne w Operze Nova to zawsze wyjątkowe wydarzenie, fot. Marek Chełminiak

W sylwestrowo-noworocznym klimacie

W najbliższych dniach pożegnamy stary rok i wejdziemy w nowy. Z tej okazji wojewódzkie instytucje kultury zaplanowały specjalny sylwestrowo-noworoczny program. Zapraszamy między innymi na spektakle i koncerty do Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej i Teatru im. Wilama Horzycy.

 

Koncerty sylwestrowo–noworoczne w Operze Nova to wyjątkowe wydarzenia, na które mieszkańcy nie tylko naszego regionu czekają cały rok. Widowiskowe spektakle łączące elementy gali operowej i scenicznego show na scenie opery po raz pierwszy widzowie zobaczyli 28 grudnia. I tak codziennie do wieńczącego koncertu noworocznego, doświadczą wyjątkowego widowiska z feerią barw i niezapomnianą muzyką. Gospodarzem koncertówjest Andrzej Poniedzielski. Więcej na stronie opery.

 

Sylwestrowa propozycja Teatru im. Wilama Horzycy to spektakl „W co się bawić?” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Akcja  toczy się podczas wieczorku zapoznawczego w nowo otwartym uzdrowisku. Nie jest to kolejny zwykły obiekt rekreacyjny, ale uzdrowisko dusz, w którym podstawowym środkiem terapeutycznym są właśnie piosenki Młynarskiego. W nastrojowym i tajemniczym miejscu widzowie zasiądą przy stolikach, by przy kawie lub herbacie posłuchać dobrze znanych utworów takich jak: „Jesteśmy na wczasach”, „Bynajmniej”, „Dziewczyny bądźcie na nas dobre na wiosnę”, „Piosenka starych kochanków”, „Nie umiałem tak ładnie”, Przedostatni walc”. Spektakle codziennie aż do sylwestrowego wieczoru (27-31 grudnia). Więcej na stronie teatru.

 

Niezapomniane polskie melodie, jak Mazur Moniuszki, Polonez Kilara, piosenki Henryka Warsa, czy utwory z „Zakazanych piosenek” zabrzmią 30 i 31 grudnia w Filharmonii Pomorskiej. Usłyszymy je w mistrzowskim wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Kaia Bumanna oraz solistów: Adama Zdunikowskiego (tenor), Dawida Roya (baryton), Weroniki Bochat (śpiew) i Karola Drozda (śpiew). Więcej na stronie filharmonii.

 

Opery Nova, Teatr im. Wilama Horzycy i Filharmonia Pomorska są wojewódzkimi instytucjami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 grudnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2018 r.