Aktualności

Afisz Muzyka w Muzeum

W rytmie walca przez Europę

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na czternaste spotkanie z cyklu „Muzyka w Muzeum”, które odbędzie się w sobotę 11 lipca, w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a.

 

Tym razem tematem koncertu „W rytmie walca przez Europę” będzie najpopularniejszy gatunek  muzyki tanecznej, jakim był w XIX w. i nadal pozostaje walc. W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną najbardziej znane walce w wersjach operetkowych i instrumentalnych. W programie m.in.:

  • Johann Strauss: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”
  • Johann Strauss: Polka „Tik-Tak” z operetki „Zemsta nietoperza”
  • Johann Strauss: Aria Adeli z operetki „Zemsta Nietoperza”
  • Franciszek Lehar: „Usta milczą, dusza śpiewa’- aria z operetki „Wesoła wdówka”
  • Imre Kalman: „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” – duet z operetki „Księżniczka czardasza”

 

Wykonawcy: Zespół Camerata Vladislavia oraz Anna Łęcka (sopran) i Szymon Rona (tenor), słowo wiążące –  Marek Dzięcielewski

 

Koncert będzie poprzedzony krótką prelekcją Piotra Nowakowskiego – dyrektora muzeum, prezentującą zjawisko eklektyzmu w architekturze i rzemiośle artystycznym oraz „malarstwo salonowe” 2 poł. XIX w.

 

Początek o godzinie 17, WSTĘP WOLNY !

 

Przedsięwzięcie pn. „Muzyka w Muzeum” jest organizowane w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku jest jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego.

 

Czytaj też: Kulturalne wydarzenia weekendu

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

 

10 lipca 2015 r.