Aktualności

Natura z przewodnikiem 2.0
Fot. Daniel Pach

Natura z przewodnikiem 2.0

Raj dla kajakarzy, rowerzystów i wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Wymarzone miejsca dla szukających ciszy i spokoju na łonie natury. Parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego zapraszają! Przyjazd warto zaplanować ze specjalną mobilną aplikacją na smartfony i tablety.

 

– W Kujawsko-Pomorskiem znajduje się osiem parków krajobrazowych. Obfitość unikalnych gatunków zwierząt i roślin, liczne jeziora, atrakcyjne szlaki kajakowe, wiele pamiątek regionalnej tradycji i kultury, to najważniejsze walory tych urokliwych i otwartych na gości miejsc – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Brodnicki Park Krajobrazowy to około 45 jezior. Tucholski Park Krajobrazowy i Wdecki Park Krajobrazowy są częścią największego polskiego rezerwatu biosfery obejmującego zasięgiem Bory Tucholskie. Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oferują świetne warunki dla podglądania ptaków. Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego chroni i pielęgnuje walory przyrodnicze Doliny Dolnej Wisły oraz kultury menonickiej. W obrębie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się najwyższe w regionie wzniesienie – Czarna Góra. Przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego cechuje różnorodność gatunków roślin, wśród których wiele jest objętych ochroną.

 

Mapa rozmieszczenia parków

 

Jak najłatwiej dotrzeć do najciekawszych miejsc i największych atrakcji? Jedną z możliwości jest pobranie na telefon lub tablet mobilnej aplikacji „Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego”, którałączy ze sobą funkcjonalność wirtualnego przewodnika oraz nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje największe atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki. Aplikacja do pobrania tutaj.

 

QR Code

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 lipca 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2015 r.