Aktualności

Spotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizyty
Spotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizyty

U sąsiadów zza Odry (zdjęcia)

Na zaproszenie władz niemieckiego kraju związkowego Saksonia-Anhalt z oficjalną wizytą w Magdeburgu i Halle przebywała w ubiegłym tygodniu delegacja samorządu województwa kujawsko-pomorskiego pod przewodnictwem marszałka Piotra Całbeckiego. W programie wizyty znalazły się spotkania z premierem Reinerem Haseloffem i ministrem kultury Reinerem Robrą, a także środowiskami akademickimi, kulturalnymi i biznesowymi.

 

Marszałkowi Całbeckiemu towarzyszyli w Niemczech radny województwa Waldemar Przybyszewski, pełnomocnik zarządu województwa ds. rozwoju nauki, badań i wdrożeń prof. Bogusław Buszewski, prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Przemysław Woliński i wicedyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Barbara Jesionowska. Wśród tematów rozmów były przede wszystkim kwestie gospodarcze i innowacyjna przedsiębiorczość.

 

Wizyta w Magdeburgu i Halle była w istocie rewizytą – w lutym gościliśmy w Toruniu i Bydgoszczy ministra Robrę. –  Jesteśmy zainteresowani dobrymi relacjami i współpracą międzyregionalną z sąsiadami zza Odry. Liczymy na wymianę gospodarczą, kulturalną i turystycznej oraz naukową i edukacyjną – deklarował wówczas gospodarz województwa.

 

 

Saksonia-Anhalt to land w środkowej części RFN, pod względem obszaru i liczby ludności zbliżony do naszego regionu – 20 tysięcy kilometrów kwadratowych zamieszkuje nieco ponad 2 miliony obywateli. To część historycznej kolebki Niemiec z licznymi zabytkami dokumentującymi ponad tysiąc lat europejskiego dziedzictwa kulturowego.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 sierpnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2016 r.

 

Wizyta w Środkowoniemieckim Centrum Multimediów; fot. materiały prasowe gospodarzy wizyty Spotkanie z prezesem Banku Inwestycyjnego w Magdeburgu Manfredem Maasem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizytySpotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizytySpotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizytySpotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizytySpotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizytySpotkanie z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem; fot. materiały prasowe gospodarzy wizyty