Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Trzymamy kciuki za naszych lekkoatletów

Sześcioro lekkoatletów  z Kujaw i Pomorza znalazło się w składach reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy kadetów (U18) w Gyor (Węgry) oraz mistrzostwa świata juniorów U-20 w Tampere (Finlandia). Troje z nich to stypendyści marszałka województwa.

W mistrzostwach Europy kadetów w Gyor (5-8 lipca) wystartuje czworo lekkoatletów z regionu. Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) pobiegnie na 1500 m. Jej rekord życiowy – 4:19.27 – jest drugim wynikiem spośród zgłoszonych zawodniczek w tej konkurencji. Medalowe szanse ma także Jakub Augustyniak (Olimpia Grudziądz) na 800 m. Jego najlepszy rezultat  – 1:50.39, to trzeci wynik na listach startowych. Ponadto na Węgrzech wystąpią: Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) – 400 m – 55.79 oraz Wiktoria Siembrzuch (Nadwiślanin Chełmno) – rzut oszczepem – 51.79.

W mistrzostwach świata juniorów w Tampere (10-15 lipca) wystartują dwie zawodniczki z Kujaw i Pomorza, obie z Zawiszy Bydgoszcz. Adrianna Sułek to utalentowana siedmioboistka, która na mistrzostwach Polski w Suwałkach ustanowiła nowy rekord Polski juniorów wynikiem 5901, co plasuje ją w czołówce światowej. Podopieczna Wiesława Czapiewskiego może nawiązać w Tampere walkę o medal. Jej koleżanka klubowa Anna Pluschke wystąpi w reprezentacyjnej sztafecie 4×100 m.

Przypomnijmy, że Klaudia Kazimierska, Adrianna Sułek i Jakub Augustyniak są stypendystami marszałka województwa.

W tym roku pomoc stypendialną marszałka województwa otrzymało 142 młodych sportowców (więcej). Nagrody finansowe samorządu województwa za sukcesy na najważniejszych ubiegłorocznych zawodach odebrało blisko pół tysiąca zawodników, szkoleniowców i działaczy sportowych (więcej). Do klubów i stowarzyszeń sportowych trafiło też w tym roku 1,6 miliona złotych z budżetu województwa na organizację treningów, szkoleń i obozów dla młodych zawodników (więcej).

Departament Sportu i Turystyki oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 lipca 2018 r.