Aktualności

Uroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj Kuras
Uroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj Kuras

Marszałkowskie nagrody za osiągnięcia sportowe

We wtorek (7 marca) w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród finansowych zarządu województwa dla sportowców i ich opiekunów, którzy z sukcesem reprezentowali nasz kraj i region na ubiegłorocznych zawodach. Wśród wyróżnionych jest blisko pół tysiąca osób z 57 klubów sportowych.

 

– W Kujawach i Pomorzu mamy mnóstwo utalentowanych sportowców, którzy odnoszą wielkie sukcesy na prestiżowych zawodach, zdobywając medale mistrzostw Polski, Europy i świata. Naszym zawodnikom, ich trenerom oraz wszystkim ludziom sportu gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 331 sportowców z 57 klubów. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 98 trenerom naszych sportowców oraz 28 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 340 tysięcy złotych.

 

 

Sukcesy sportowców z Kujawsko-Pomorskiego w 2016 roku:

  • medale Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro: 1 złoty, 2 brązowe,
  • medale mistrzostw świata (juniorzy i seniorzy): 15 złotych, 31 srebrnych, 27 brązowych,
  • medale mistrzostw Europy (juniorzy i seniorzy): 11 złotych, 15 srebrnych, 14 brązowych,
  • złote medale mistrzostw Polski – 239,
  • złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – 66.

 

W Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie uplasowało się ponownie na 7 pozycji w kraju z dorobkiem 10.854,19 punktów, wygrało Mazowieckie – 18.664,67 pkt. W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych po raz kolejny liderem rankingu został CWZS Zawisza Bydgoszcz. Na 18. miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 35. RTW Bydgostia Bydgoszcz, na 77. UKS Copernicus Toruń a na 88. miejsc AZS UMK Toruń (w sumie sklasyfikowano 3474 klubów w Polsce). W klasyfikacji gmin na 5 miejscu uplasowała się Bydgoszcz, Toruń zajął 12 miejsce, a Grudziądz znalazł się na 26 pozycji (łącznie sklasyfikowano 887 gmin).

 

W dzisiejszym uroczystym wręczeniu nagród sportowcom uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober

 

O stypendiach dla naszych zawodników

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 marca 2017 r.

 

Uroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj KurasUroczystość wręczenia nagród sportowcom, fot. Mikołaj Kuras