Aktualności

„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski
„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski

Tournee Teatru Impresaryjnego

Wczoraj (30 listopada) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy artyści Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego zaprezentowali ostatni spektakl „Złoto i liście” w ramach wojewódzkiego tornee. Przedstawienie także obejrzeli widzowie we Włocławku, Inowrocławiu, Brodnicy i Toruniu. Bezpłatne wejściówki na wszystkie przedstawienia trafiły do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów regionu.

 

„Złoto i liście” to baśń teatralno-muzyczna z muzyką Andrzeja Zaryckiego, zrealizowana w formie musicalu dla dzieci i młodzieży  w wieku 6-15 lat. Opowiada historię studenta Janka, któremu przyszło stanąć oko w oko nie tylko z czarną magią ale także z problemami całkiem realnymi, takimi jak chciwość, brak lojalności i wszechogarniająca chęć posiadania.

 

Spektakl do tej pory był prezentowany 17 listopada we włocławskim Centrum Kultury Browar B, 18 listopada w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu, 19 listopada w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, 23 listopada w Brodnickim Domu Kultury w Brodnicy i 30 listopada w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. „Złoto i liście” to kolejna produkcja, którą teatr pokazuje na różnych scenach w województwie.

 

Przedsięwzięcie było organizowane w ramach projektu „Kampania przeciwko przemocy – teatralne tournée z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci” przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Departament Spraw Społecznych i Zdrowia) oraz Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci obchodzony jest na całym świecie 19 listopada.

 

Więcej informacji na stronie teatru.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

17 listopada 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2015 r.

 

„Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Inowrocławiu, fot Kornel Pawłowski „Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski„Złoto i liście” w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski