Aktualności

„Krzyżacy” będą pierwszym spektaklem pokazywanym z towarzyszeniem angielskich napisów. Fot. Mikołaj Kuras
„Krzyżacy” będą pierwszym spektaklem pokazywanym z towarzyszeniem angielskich napisów. Fot. Mikołaj Kuras

Teatr nowych możliwości

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu podejmuje szereg nowych inicjatyw, które sprawiają, że staje się instytucją bardziej otwartą i sprzyjającą oczekiwaniom widzów.

 

Przestrzeń teatralna nie istnieje bez widzów, a ci posiadają różne potrzeby. Od przyszłego miesiąca osoby z dysfunkcjami wzroku będą miały ułatwiony odbiór spektaklu „Nieskończona historia” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. W czasie spektaklu audiodeskrypcyjnego, lektor opowie o warstwie wizualnej dzieła (np. wyraz twarzy aktorów, mowa ciała, kostiumy), co pozwali widzom niewidomym i słabowidzącym podążać za akcją sztuki. Pierwszy spektakl już 1 lutego.

 

Z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Toruń, teatr proponuje spektakle, do których wyświetlane będą angielskie napisy. Pierwszym z nich będą „Krzyżacy” w reżyserii Michała Kotańskiego. Inscenizację będzie można zobaczyć 6 i 7 lutego. O spektaklach więcej tutaj.

 

Goście w Teatrze Horzycy są mile widziani nie tylko  podczas spektakli. W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Niedziela w Teatrze”. Licznie zgromadzone osoby w teatralnym foyer zjadły wspólnie śniadanie przygotowane przez kawiarnię Wejściówka, a dzieci wysłuchały baśni opowiadanych przez Matyldę Podfilipską. O wydarzeniu więcej tutaj.

 

Osoby posiadające talent literacki mogą spróbować swoich sił w konkursie na programie kabaretu literackiego Loża Kopernika, w którym tematem wiodącym będzie miłość. W teatrze do 23 lutego czekają na teksty pełne namiętności i flirtu, a także konfliktów małżeńskich, kłótni partnerskich, sporów i wojen, a wśród nich wiersze, limeryki, monologi, piosenki i sceny kabaretowe. O konkursie więcej tutaj.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 stycznia 2018 r.