Aktualności

Pierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski
Pierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

Pomagamy rodzicom wrócić do pracy

Zapraszamy rodziców dzieci do lat trzech na bezpłatne szkolenia pod hasłem ,,Mama może wszystko 2!”, które ułatwią im powrót na rynek pracy. Przedstawimy na nich dostępne formy wsparcia ze środków unijnych na żłobki lub nianie (więcej tutaj), a także inne działania wspomagające w powrocie do aktywności zawodowej. Do końca lutego odbędzie się w sumie kilkanaście takich szkoleń w całym województwie. Dziś (22 lutego) zapraszamy na spotkanie do Tucholi.

 

Ofertę kierujemy do mam i ojców dzieci  do lat trzech, którzy obecnie nie pracują, a planują w najbliższym czasie podjąć zatrudnienie, tj. do:

  • osób zarejestrowanych (lub nie) w urzędzie pracy,
  • przebywających na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich lub wychowawczych.

 

Wśród dostępnych form wsparcia są między innymi vouchery czyli bezpośrednia pomoc finansowa dla rodziców, którą można wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani (do 800 złotych miesięcznie) i dziennego opiekuna (do 600 złotych miesięcznie), a także opłacenie pobytu malucha w żłobku (do 800 złotych miesięcznie) lub klubie dziecięcym (do 600 złotych miesięcznie). Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które realizują projekty w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Więcej na temat wsparcia dla rodziców.

 

Spotkania informacyjne poprowadzą pracownicy punktów informacyjnych funduszy europejskich, którzy przedstawią formy wsparcia ze środków unijnych: zasady dofinansowania na nianie lub żłobki, możliwości wsparcia na założenie własnej firmy itp.  Najbliższe spotkania odbywają się:

  • 22 lutego w Tucholi, Książnica Tucholska, ul. Pocztowa 7b, sala nr 9,
  • 27 lutego w Mogilnie, Starostwo Powiatowe, ul. Ogrodowa 10, sala sesyjna (parter),
  • 28 lutego w Golubiu-Dobrzyniu, Starostwo Powiatowe, ul. Plac Tysiąclecia 25, sala s-6.

 

Do końca lutego zaplanowano w sumie kilkanaście spotkań w całym województwie.Więcej informacji i dokładne programy spotkań tutaj. Z pierwszych szkoleń skorzystali już młodzi rodzice w Grudziądzu (31 stycznia), Włocławku (2 lutego), Toruniu (6 lutego), Inowrocławiu i Bydgoszczy (7 i 8 lutego).

 

To druga tura marszałkowskich szkoleń ,,Mama może wszystko!” dla młodych rodziców, podczas których pomagamy im w powrocie na rynek pracy. Pierwsze spotkania odbyły się w marcu i kwietniu ubiegłego roku (więcej tutaj) i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nich ponad sto mam i ojców.


Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 stycznia 2018 r. 

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2018 r.

 

Szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiSzkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiSzkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiSzkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiSzkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiSzkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiPierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiPierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiPierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiPierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiPierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiPierwsze szkolenie ,,Mama może wszystko-2” w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski