Aktualności

„Magnificat” – premierowa muzyka, ciekawa inicjatywa

Na rynku fonograficznym pojawiło się nagranie „Magnificat” argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego. Rejestracji dokonano podczas ubiegłorocznego koncertu finałowego III Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA w doskonałej akustyce Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

 

Martin Palmeri to kontynuator rozpowszechnionego przez Astora Piazzollę stylu tango nuevo. „Magnificat” jest szczególnym dziełem, gdyż oprócz cech argentyńskiego tanga nawiązuje do twórczości Jana Sebastiana Bacha. W wykonaniu wziął udział sam kompozytor jako wykonawca partii fortepianowej, chór Astrolabium z Torunia, orkiestra Capella Bydgostiensis oraz uznani soliści: Mario Stefano Pietrodarchi (bandoneon), i pochodzące z Torunia śpiewaczki Aleksandra Turalska (sopran) i Agata Schmidt (mezzosopran). Całość poprowadziła Kinga Litowska. Płyta ukazała się w wydawnictwie DUX i jest już w sprzedaży.

 

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane dzięki serwisowi crowdfundingowemu wspieramkulture.pl. Kampania prowadzona wiosną 2016 roku przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Astrolabium” zaowocowała uwiecznieniem koncertu artystów z Torunia i Bydgoszczy na płycie.

 

Fragment płyty Magnificat

 

Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralnego im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Departament Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej

Urzędu Marszałkowskiego

 

20 grudnia 2016 r.