Aktualności

Laureaci konkursu „Rodzynki z pozarządówki”, w którym wyróżniamy najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Laureaci konkursu „Rodzynki z pozarządówki”, w którym wyróżniamy najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Czekamy na projekty pozarządówek

Jeszcze do czwartku (12 stycznia) trwa nabór w ogłoszonych przez zarząd województwa otwartych konkursach ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Planowana suma wsparcia na realizację tego rodzaju przedsięwzięć to ponad 6,5 miliona złotych. O wsparcie można aplikować za pomocą internetowego generatora wniosków.

 

Konkursy dotyczą realizacji projektów między innymi w zakresie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Część z nich to zadania wieloletnie. Do tej pory zarząd województwa ogłosił 19 konkursów. Nabór wniosków potrwa do 12 stycznia.

 

– Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych, które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie tysięcy osób pracujących na co dzień w tych organizacjach. Życzę dobrych pomysłów na projekty i gorąco zachęcam organizacje pozarządowe do aplikowania o środki w naszych konkursach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zarząd województwa ogłosił dotychczas nabór ofert w konkursach:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wkrótce samorząd województwa planuje ogłoszenie kolejnych konkursów z dziedziny sportu.

 

Pełne teksty ogłoszeń konkursowych oraz generator ofert na www.ngo.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 grudnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2017 r.