Aktualności

Gala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon Markowski
Gala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon Markowski

Sztuka wyboru

Wczoraj (15 listopada) w bydgoskim Multikinie odbyła się gala podsumowująca V edycję edukacyjno-profilaktycznego programu dla młodzieży „Sztuka wyboru”. Podczas spotkania odbywającego się ramach festiwalu Camerimage zostaną wręczone nagrody w konkursie na najciekawszy krótki film. Hasło tegorocznej edycji to „Kamera! Akcja! Reakcja!… czyli Bezpieczne wakacje”.

 

Na konkurs wpłynęło 28 filmów z 28 szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. W większości do konkursu zgłosiły się szkoły, które wzięły udział w czerwcowych warsztatach, przeprowadzonych w ramach projektu. Spośród nadesłanych prac konkursowych wyłonieni zostali laureaci złotych, srebrnych i brązowych kamer. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu, drugie młodzież z X Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

 

 

„Sztuka wyboru” to profilaktyczno-edukacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest ograniczanie negatywnych zjawisk oraz ich skutków, występujących w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z uwagi na wieloaspektowość problemu, jego realizacja zastała zaplanowana na kilka lat. Pierwsza edycja programu była ukierunkowana na przeciwdziałanie zjawisku zażywania środków odurzających. Druga edycja dotyczyła profilaktyki zachowań agresywnych występujących wśród młodzieży. Trzecia edycja była poświęcona problemowi nadużywania i uzależnienia młodzieży od komputera oraz internetu. Czwarta edycja programu ponownie poruszyła problem zagrożeń środkami psychoaktywnymi stąd tytuł „Kręcę na trzeźwo”.

 

Program „Sztuka wyboru” jest realizowany we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz Fundacją Tumult.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 listopada 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2016 r.

 

Gala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon MarkowskiGala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon MarkowskiGala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon MarkowskiGala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon MarkowskiGala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon MarkowskiGala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon MarkowskiGala podsumowująca tegoroczną edycją programu „Sztuka wyboru”, fot. Tymon Markowski