Aktualności

Podpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-Dobrzyniu
Podpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-Dobrzyniu

Szlakiem Fryderyka Chopina

W sobotę (7 października) odbył się jubileuszowy 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina. Uczestnicy przeszli trasę z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni do Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

 

W wycieczce uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i średnich, głównie z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Rajd rozpoczął się w Szafarni o godzinie 10, a zakończył o godzinie 14 na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie wręczono nagrody w konkursie plastycznym nawiązującym do Chopina i rajdu. Uczestnicy wysłuchali także recitalu chopinowskiego. W międzyczasie (godzina 12) w miejscowości Bobrowiska nad Drwęcą przygotowano ognisko.

 

Kujawsko-Pomorski Szlak Fryderyka Chopina powstał w oparciu o miejscowości na terenie województwa, które związane są z życiem kompozytora oraz jego matki Justyny z Krzyżanowskich i pierwszej miłości Marii Wodzińskiej. Łącząc poszczególne miejscowości powstało 5 tras, które można przebyć w zależności od upodobań i długości, samochodem, rowerem lub pieszo. Najdłuższa łącząca Toruń i Kłóbkę, a przebiegająca między innymi przez Nieszawę, Osięciny, Zgłowiączkę, Sarnowo, Skaszyn i Izbicę Kujawską liczy 165 km, a najkrótsza łączy Ciechocin i Szafarnie, z przystankiem w Golubiu-Dobrzyniu i mierzy 18 km. Więcej o szlaku na stronie kujawsko-pomorskie.travel.

 

Wydarzenie organizują Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Więcej informacji o rajdzie na stronie Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 października 2017 r.

 

Podpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-DobrzyniuPodpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-DobrzyniuPodpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-DobrzyniuPodpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-DobrzyniuPodpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-DobrzyniuPodpis pod foto: 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina, fot. Zamek w Golubiu-Dobrzyniu