Aktualności

Gala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Gala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Szkolni humaniści ze stypendiami

65 uczniów podstawówek i 335 licealistów znalazło się w gronie stypendystów jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Humaniści na start”. Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się 6 czerwca z najlepszymi, wręczyli im listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki. Galę uświetnił występ wokalno-artystyczny grupy teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. Zdjęcia do pobrania

– To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Nie znam was, ale wiem jacy jesteścieciekawi świata, utalentowani, wytrwali w pracy, wrażliwi i empatyczni. Pamiętajcie, że nie wszystko musicie wiedzieć; miejcie wątpliwości, szukajcie odpowiedzi, bo ważna jest sama droga do poznania – podkreśliła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Wynik waszej pracy jest naprawdę imponujący. Te sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez wsparcia zaangażowanych nauczycieli i rodziców. Życzę Wam, żeby stypendium dobrze zapracowało na Waszą przyszłość – zakończył członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

W ramach tegorocznego projektu stypendium otrzymało 400 uczniów z regionu – o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Prezentacja przygotowana przed Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (PDF)

Listy stypendystów w podziale na powiaty:

Najliczniej reprezentowane szkoły to I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Humaniści na start w liczbach:

  • wsparcie otrzymało 400 uczniów
  • 65 stypendystów to uczniowie szkół podstawowych, a 335 liceów
  • wsparcie wyniesie od 200 do 400 złotych przez 10 miesięcy
  • maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych
  • wartość stypendiów do wypłaty wynosi 1 034 000 złotych.

Urząd Marszałkowski realizuje trzy programy stypendialne finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Lista wszystkich tegorocznych stypendystów.

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 czerwca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022 r.

Gala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGala wręczenia marszałkowskich stypendiów „Humaniści na start”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP