Aktualności

Tegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Tegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Święto policji

Obchody Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego odbyły się w czwartek (16 lipca) w Bydgoszczy. W programie uroczystości znalazły się msza święta w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, uroczysty apel oraz wręczenie awansów i odznaczeń. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

– Chciałbym przekazać wszystkim policjantom, nie tylko z naszego regionu, wyrazy wdzięczności i szacunku za codzienną rzetelną służbę w obronie najwyższych wartości oraz pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa. Jako samorząd województwa staramy się pomagać policjantom przy wielu inwestycjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy i 1200 pracowników cywilnych. Mamy Komendę Wojewódzką w Bydgoszczy oraz 19 komend miejskich i powiatowych.

Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W ostatnich latach doposażyliśmy komendy – m. in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów policyjnych. W lutym tego roku podpisana została umowa w sprawie zakupu dwudziestu samochodów osobowych, które za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy trafią do komend miejskich i powiatowych w regionie. Dotacja z budżetu samorządu województwa wynosi milion złotych. Więcej.

Komenda Wojewódzka Policji otrzymała ponad 25 milionów złotych wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Dofinansowanie trafiło między innymi na budowę nowoczesnych systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych oraz remonty i modernizację budynków, między innymi komend powiatowych w Chełmnie i Żninie, a także posterunku w Nowem (powiat świecki).

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2020 r.

Tegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczne obchody Święta Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP