Aktualności

Gra w krykieta jest dobrym pomysłem na aktywne spędzanie czasu z całą rodziną, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Gra w krykieta jest dobrym pomysłem na aktywne spędzanie czasu z całą rodziną, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Lato z naszą e-Szkołą

Widzowie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej nie mogą narzekać na nudę w wakacje. Wśród propozycji między innymi rozmowy o literaturze, rozważania o miłości, cotygodniowe spotkanie z historią biletów i komunikacji miejskiej, warsztaty szybkiego zapamiętywania matematycznych wzorów, wycieczka on-line po średniowiecznym Toruniu, joga i gra w krokieta dla całej rodziny.

 

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Dziś (17 lipca) zaprosiliśmy m.in. na warsztaty poświęcone książce Malali Yozufazi, pakistańskiej działaczki na rzecz prawa kobiet, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Tematem był wpływ literatury na nasze życie. W programie także wywiad z jezuitą Grzegorzem Dobroczyńskim, który wspominał osobiste spotkania ze świętym Janem Pawłem II, a także lekcja języka angielskiego. Nowe słownictwo przyda się szczególnie tym, którzy planują zagraniczne wycieczki.

 

Zachęcamy też do obejrzenia zarchiwizowanych zajęć. Polecamy m.in. wczorajsze (16 lipca) rozważania o miłości – zarówno ludzkiej, jak i Boskiej, poradnik szybkiej i łatwej nauki wzorów pól figur płaskich, opowieść o historii średniowiecznego Torunia, a także grę w krokieta, bardzo popularną w Anglii.

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

16 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2020 r.

 

Gra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP