Aktualności

Ubiegłoroczne Święto Toruńskiego Piernika, fot. Mikołaj Kuras
Ubiegłoroczne Święto Toruńskiego Piernika, fot. Mikołaj Kuras

Święto Toruńskiego Piernika

Pokazy kulinarne z piernikiem w roli głównej, warsztaty edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty gwiazd nie tylko polskiej sceny muzycznej – to wszystko czeka na gości weekendowego (11-12 sierpnia) Święta Toruńskiego Piernika. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski.

 

Impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 17 przy Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie widzowie obejrzą pokaz artystyczny „Cud-Miód”. Pozostałe wydarzenia tego dnia odbędą się na Błoniach Nadwiślańskich. W ramach Międzynarodowego Zlotu Foodtrucków będzie można spróbować przysmaków, serwowanych z popularnych restauracji na kółkach, a w Alei Piw Rzemieślniczych posmakować regionalnego piwa. Wieczorem odbędą się koncerty irlandzkiego zespołu My Fellow Sponges i hip-hopowego duetu Łona i Webber wraz z zespołem the Pimps.

 

Główne wydarzenia przygotowano na sobotę. W Muzeum Toruńskiego Piernika będzie można wypiec własne pierniki, a przed nim zostanie zorganizowana Piernikowa Akademia Smaku oraz międzynarodowy plener artystyczny „Piernikomania”. Na błoniach w tym czasie zaplanowano pokazy kulinarne znanych kucharzy: Pascala Brodnickiego, Moniki Szyc-Juchowicz i Sebastiana Olmy, konkurs dla amatorów na najlepsze ciasto lub deser inspirowane piernikiem, możliwości ćwiczeń fitness i zumby pod okiem instruktorów, zaś najmłodsi będą mieć do dyspozycji strefę edukacyjno-warsztatową w postaci escape roomu, ścianki wspinaczkowej i karuzeli weneckiej. W części muzycznej sobotniej odsłony imprezy wystąpią Nietrzask, Nablus, Późne Lato oraz Kortez i Fisz Emade Tworzywo.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.swietopiernika.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 sierpnia 2017 r.