Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Świąteczne specjały na toruńskich targach

W najbliższy weekend (17-18 grudnia) w Centrum Targowym PARK w Toruniu odbędą się targi Świąteczne Przysmaki Regionów. Na stoisku województwa kujawsko-pomorskiego swoje wyroby i potrawy zaprezentują wytwórcy produktów lokalnych, regionalnych i ekologicznych oraz restauratorzy.

 

Stoisko województwa na świątecznym kiermaszu będzie miejscem prezentacji  oferty firm, które są członkami sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (więcej). Festiwal będzie okazją do degustacji i zakupu wyrobów wyróżniających się jakością i smakiem.

 

Lista wystawców na stoisku województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Goście odwiedzający Centrum Targowe „PARK” będą mieli okazję spróbować oraz zakupić przysmaki wytworzone przez lokalnych wytwórców, małe, rodzinne firmy, gdzie stawia się przede wszystkim na jakość potraw. Świąteczne Przysmaki Regionów to także doskonała okazja do poznania specjałów, które często są zapomniane, albo trudno dostępne. W świątecznym wystroju hali i wyjątkowej atmosferze będą mogli dokonać zakupów, dzięki którym przygotują smaczne, tradycyjne i bardzo aromatyczne Święta Bożego Narodzenia.

 

Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

 

15 grudnia 2016 r.