Aktualności

„Magiczne zabawki” w Operze Nova, fot. Tymon Markowski
„Magiczne zabawki” w Operze Nova, fot. Tymon Markowski

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy premierę spektaklu dla dzieci w Teatrze im. Wilama Horzycy, przedświąteczne koncerty i warsztaty plastyczne, finał VI Festiwalu Cichej Muzyki, balet dla dzieci w Operze Nova oraz Dni Grzegorza Ciechowskiego.

 

W niedzielę (18 grudnia) w sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu odbędzie się koncert finałowy VI Festiwalu Cichej Muzyki. Barokowe utwory Bacha i Haendla wykonywać będą zespół muzyki dawnej La Tempesta oraz soliści Julita Mirosławska (sopran), Michaela Koudelková (flet prosty), Matyáš Houf (flet prosty), Andrzej Zawisza (klawesyn). Więcej informacji na stronie organizatora.

 

W sali kameralnej Opery Nova od środy do piątku (14-16 grudnia) prezentowane jest przedstawienie baletowe dla dzieci pod tytułem „Magiczne zabawki”. Pomysłodawcami i autorami libretta są choreograf Iwona Runowska i reżyser Sebastian Gonciarz.  Idea spektaklu powstała z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek. Więcej na stronie opery, która jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Dziś (15 grudnia) w Toruniu rozpoczynają się Dni Grzegorza Ciechowskiego. W programie czterodniowej imprezy (zakończenie 18 grudnia) szereg wydarzeń koncertowych, wystawy billboardów, fotograficzna, giełda winylowa, promocja książki o historii Republiki oraz wręczenie nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego zespołowi The Dumplings. Wszystkie informacje na stronie organizatora, Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 grudnia 2016 r.