Aktualności

Wśród obdarowanych stuletnia mieszkanka Torunia Genowefa Donajska, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Wśród obdarowanych stuletnia mieszkanka Torunia Genowefa Donajska, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Świąteczne podarunki

Urząd Marszałkowski przygotował i dostarczył paczki w okresie przedświątecznym. Trafiły do małych pacjentów szpitali dziecięcych w Bydgoszczy i Toruniu, kombatantów, stuletnich mieszkańców regionu oraz osób ubogich i bezdomnych. W obliczu epidemii zachowujemy szczególne środki ostrożności. Przekazując świąteczne upominki, ograniczyliśmy kontakt z rodzinami i opiekunami seniorów do minimum.

 

W czasie intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia musimy pamiętać o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Urząd Marszałkowski wspiera nie tylko osoby starsze, kombatantów i potrzebujących w regionie, ale również obdarowuje iskierką radości dzieci, które te święta z przyczyn niezależnych muszą spędzić w szpitalu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy i szpitala dziecięcego działającego w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu trafiło 130 paczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które tegoroczne święta spędzą w lecznicach. Do najmłodszych trafiła  płyta ze słuchowiskiem „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” przygotowana przez Teatr Muzyczny w Toruniu, pierniki oraz kartka z życzeniami.

 

Przekazane w poniedziałek żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej produkty posłużyły do przygotowania  100 świątecznych paczek dla kombatantów w naszym regionie. Obok słodyczy i produktów żywnościowych  w paczkach  znalazły się  maseczki.

 

Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Bydgoszczy, dzięki naszemu wsparciu przygotowało 160 paczek z żywnością dla osób potrzebujących. Centrum Pomocy św. brata Alberta, gdzie siostry prowadzą działalność charytatywną, zostało wybudowane dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa. Więcej o inwestycji w naszym materiale.

 

Bożonarodzeniowe upominki i życzenia otrzymali także stuletni i starsi mieszkańcy naszego województwa, uhonorowani marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Łącznie do seniorów trafiło 80 pakunków.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

22 grudnia 2020 r.

 

Pakowanie paczek dla kombatantów, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPakowanie paczek dla kombatantów, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPakowanie paczek dla kombatantów, fot. Andrzej Goiński/UMWKPWśród obdarowanych stuletnia mieszkanka Torunia Genowefa Donajska, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWśród obdarowanych stuletni mieszkaniec Gąsawy Kazimierz Maciejewski, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPŚwiąteczne paczki dla dzieci w szpitalach, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Świąteczne paczki dla dzieci w szpitalach, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP