Aktualności

Paulina Pastuszek, mistrzyni Polski juniorek w Górskim Kolarstwie Szosowym, fot. TKK Pacific
Paulina Pastuszek, mistrzyni Polski juniorek w Górskim Kolarstwie Szosowym, fot. TKK Pacific

Sukcesy kolarzy z Kujaw i Pomorza

Złoto i srebro Mistrzostw Świata juniorów oraz srebro i brąz Mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej w kolarstwie torowym – ostatnie tygodnie dla Cezarego Łączkowskiego, reprezentującego toruński klub TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, to wyjątkowe pasmo sukcesów. Na słowa uznania zasługują także inni medaliści Mistrzostw Europy z regionu Kacper Walkowiak i Michał Gałka oraz juniorki z Torunia Paulina Pastuszek i Olga Walkiewicz, medalistki Górskich Szosowych Mistrzostw Polski.

 

Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym juniorów i młodzieżowców odbyły się w połowie sierpnia w szwajcarskim Aigle. Cezary Łączkowski został Mistrzem Świata w wyścigu sprinterskim, pokonując Australijczyka Thomasa Cornisha i Czecha Jakuba Stasnego, srebro wywalczył wraz z kolegami w wyścigu sprintu drużynowego. Podczas Mistrzostw Europy, które odbyły się pomiędzy 21 a 26 sierpnia również w Aigle Łączkowski wywalczył srebro w konkurencji keirin i brąz w wyścigu sprintu drużynowego. Mistrzami Europy zostali reprezentanci UKS Copernicus – Sms Toruń Kacper Walkowiak i Michał Gałka, którzy razem z kolegami z reprezentacji Damianem Papierskim i Wiktorem Richterem zostali zwycięzcami wyścigu drużynowego na dochodzenie.

 

Cezary Łączyński, Kacper Walkowiak i Michał Gałka są stypendystami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbyły się w dolnośląskiej miejscowości Walim w dniach 24-26 sierpnia. Bezkonkurencyjna w kategorii juniorskiej okazała się reprezentantka klubu TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Paulina Pastuszek, zaś brązowy medal w kategorii junior młodszy wywalczyła Olga Walkiewicz z klubu UKS Copernicus-Sms Toruń.

 

Wszystkim medalistom gratulujemy!

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 sierpnia 2018 r.