Aktualności

Pałuckie Targi Rolne, fot. Remigiusz Konieczka, reporter tygodnika Pałuki
Pałuckie Targi Rolne, fot. Remigiusz Konieczka, reporter tygodnika Pałuki

Pałuckie targi rolne

W sobotę i niedzielę (25 i 26 sierpnia) w Żninie odbyły się XXII Pałuckie Targi Rolne oraz XVI Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentowali wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz radny sejmiku województwa Ryszard Kierzek.

 

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Corocznie gromadzi wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego (województwo wielkopolskie), nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej. W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców.

 

Na XVI Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i całego województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało wystawę drobnego inwentarza, tj. króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się  prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wyróżnienia. Puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę budowlanej i agroenergetycznej trafił do Sklepu Wielobranżowego Wojciecha Jakubowicza.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 sierpnia 2018 r.