Aktualności

Rozpakowywanie kartonów z kombinezonami z busa transportowego, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Środki ochrony osobistej dla medyków nadal potrzebne

W naszym magazynie antycovidowym na działające w systemie publicznej służby zdrowia przychodnie i szpitale czekają zakupione przez samorząd województwa kombinezony, maski (w tym certyfikowane maski przeciwdrobnoustrojowe) i rękawice ochronne. Dostępne są od ręki, bezpłatnie. Zapraszamy do składania zamówień.

Zakupy środków ochrony osobistej dla medyków to jeden z elementów segmentu medycznego marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce.

– Takie rzeczy są potrzebne w szpitalach i przychodniach także w sytuacji powszechnych szczepień antycovidowych. W razie konieczności zapewniamy transport materiałów do miejsca przeznaczenia – informuje marszałek Piotr Całbecki.

Z naszej oferty pomocowej korzystają placówki w całym regionie, którym wydaliśmy już łącznie 600 tysięcy masek, 40 tysięcy kombinezonów i milion rękawiczek.

Marszałkowski magazyn antycovidowy

  • korzystają placówki w całym regionie
  • wydano 600 tys. masek
  • wydano 40 tys. kombinezonów
  • wydano 1 mln rękawic
  • czekamy na kolejne zgłoszenia

Zgłoszenia za pomocą formularza należy wysłać na adres soi@kujawsko-pomorskie.pl. Zamówienia można odbierać z magazynu Centrum Konferencyjnego Daglezja w Przysieku.

Budżet uruchomionego na początku ubiegłego roku marszałkowskiego pakietu antykryzysowego to 910 milionów. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wart 130 milionów złotych segment medyczny pakietu to realne wsparcie dla instytucji służby zdrowia, które od wielu miesięcy muszą radzić sobie ze skalą wyzwań, z jaką nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Obejmuje zakrojone na szeroką skalę zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, a także niezbędne działania inwestycyjne. Dotyczy m.in. wszystkich szpitali w województwie.

Zobacz: Pakiet antykryzysowy pozwolił uniknąć zapaści

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

17 marca 2021 r.