Aktualności

Szpital im. Popiełuszki, dyżurka pielęgniarek, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Szpital im. Popiełuszki, dyżurka pielęgniarek, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Sprzęt dla włocławskiego szpitala

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, samorządowa wojewódzka spółka celowa, ogłosiła przetarg na dostarczenie wyposażenia dla zmodernizowanego pawilonu nr 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Popiełuszki. Zostaną tu umieszczone oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne.

 

Przetarg dotyczy sprzętu i aparatury medycznej dla obu oddziałów, w tym odcinka leczenia udaru mózgu, sal operacyjnych i obu poradni – chodzi m. in. łóżka, kardiomonitory, stoły operacyjne, mikroskopy operacyjne i ultrasonograf okulistyczny, aparaty do znieczulenia i resuscytacji oraz sprzęt anestetyczny.

 

Roboty budowlane w budynku nr 5 właśnie się zakończyły, trwają odbiory końcowe. Łączy koszt modernizacji tej części lecznicy to 16 milionów złotych.

 

Inwestycje modernizacyjne w Szpitalu im. Popiełuszki trwają etapami od 2009, dotyczyły m. in. oddziałów urologicznego i kardiologicznego oraz dziecięcego i internistycznego, zakładu rehabilitacji i dostaw wyposażenia. Ostatnie zakupy to meble medyczne i zapewniający placówce niezawodność zasilania elektrycznego agregat prądotwórczy za łącznie blisko pół miliona złotych.

 

Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do rozbudowy lecznicy, która oznacza powiększenie kubatury o jedną trzecią, powstanie nowych oddziałów oraz przemyślany rozkład funkcjonalny, a także gruntowaną modernizację istniejących obiektów z dostosowaniem do standardów nowoczesnego lecznictwa. Przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy kompleksu, który powinien powstać do końca roku.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2016 r.