Aktualności

Ubiegłoroczna toruńska Konferencja Opieki Długoterminowej, fot. Daniel Pach dla TZMO
Ubiegłoroczna toruńska Konferencja Opieki Długoterminowej, fot. Daniel Pach dla TZMO

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej Toruń 2016

Ponad tysiąc specjalistów z 25 krajów uczestniczy w trwającej od wtorku (27 września) w Toruniu trzydniowej Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej. Tematem przewodnim są przyjęte w różnych krajach modele systemowe i dobre praktyki w dziedzinie takiej opieki, z akcentem na współpracę między rodziną i powołanymi do tego instytucjami. W uroczystej sesji inauguracyjnej weźmie udział marszałek Piotr Całbecki.

 

– Europejskie społeczeństwa się starzeją, dlatego to co czynimy w dziedzinie opieki nad osobami starszymi i przewlekle chorymi będzie miało coraz większą wagę. Warto skorzystać ze sprawdzonych wzorców, warto dzielić się wynikami badań na ten temat – podkreśla gospodarz naszego województwa.

 

Odbywającą się już po raz dziewiętnasty konferencję organizują TZMO SA i fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat. Wykład inauguracyjny na temat psychologicznych aspektów cierpienia i umierania wygłosi prof. Jan Tylka z Uniwersytetu Kardynał Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Gośćmi ceremonii otwarcia są także założycielka Fundacji Akogo? aktorka Ewa Błaszczyk i były ambasador Indii w Polsce, światowej sławy praktyk jogi Chandra Mohan Bhandari.

 

Wśród tematów paneli m. in. koordynacja opieki nad osobą starszą i przewlekle chorą z perspektywy lokalnej w krajach europejskich, żywienie i aktywność ruchowa w procesie zdrowego starzenia oraz jakość i nowoczesne technologie w opiece nad osobą niesamodzielną.

 

Wydarzeniu patronują Europejskie Stowarzyszenie Organizatorów Opieki Długoterminowej, Polskie Towarzystwo Gerontologiczne i Polskie Towarzystwo Opieki Długoterminowej.

 

 

XIX Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej „Rodzina, środowisko i instytucja w opiece długoterminowej”, 27-29 września, Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 28 września 2016 r.

 

Prezes TZMO Jarosław Józefowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkanie z mediami przed rozpoczęciem konferencji, fot. TZMOPrezes TZMO Jarosław Józefowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkanie z mediami przed rozpoczęciem konferencji, fot. TZMOPrezes TZMO Jarosław Józefowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkanie z mediami przed rozpoczęciem konferencji, fot. TZMO