Aktualności

Laureatki czwartej edycji dyktanda, fot. Andrzej Goiński
Laureatki czwartej edycji dyktanda, fot. Andrzej Goiński

Sprawdzian z ortografii

Beata Czepiel z Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego jest zwyciężczynią przeprowadzonego 23 lutego w urzędzie dyktanda z języka polskiego. Ten dobrowolny urzędniczy sprawdzian pisaliśmy już po raz czwarty. Jest nawiązaniem do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego każdego roku 21 lutego. Wydarzenie objął patronatem przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

 

 

– Wierzę, że podnoszenie kompetencji językowych i komunikacyjnych urzędników będzie miało pozytywny wpływ na jakość usług, jakie nasze instytucje świadczą na rzecz mieszkańców – powiedział przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, zapraszając do udziału w obu wydarzeniach samorządowców oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego, wojewódzkich jednostek organizacyjnych i starostw powiatowych.

 

Dyktando organizowaliśmy wspólnie z językoznawcami z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym roku wydarzenie połączone było z warsztatami językowo-stylistycznymi, które poprowadził autor dyktanda, dr hab. Rafał Zimny z Zakładu Stylistyki i Pragmatyki Językowej UKW. Uczestnicy otrzymali do analizy kopie autentycznych pism i dokumentów powstałych w Urzędzie Marszałkowskim. Uczestnicy dowiedzieli się, jakich sformułowań należy unikać i w jaki sposób można je zastąpić, tak aby specyficzny język urzędowy nie tworzył sztucznej bariery w komunikacji między urzędem a mieszkańcami.

 

Laureatki czwartej edycji dyktanda:

  • 1. miejsce: Beata Czepiel z Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego
  • 2. miejsce: Malwina Rouba ze Starostwa Powiatowego w Toruniu
  • 3. miejsce: Małgorzata Chojnacka z Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego
  • Wyróżnienie: Magdalena Burdziej z Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego

 

Kancelaria Sejmiku

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 lutego 2017 r.

 

Urzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasUrzędnicze dyktando piszemy po raz czwarty, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród laureatkom, fot, Andrzej GoińskiWręczenie nagród laureatkom, fot, Andrzej GoińskiWręczenie nagród laureatkom, fot, Andrzej GoińskiUczestnicy dyktanda, fot. Andrzej GoińskiLaureatki czwartej edycji dyktanda, fot. Andrzej Goiński