Aktualności

Spotkanie z Seniorami

Spotkanie z Seniorami

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka samorząd województwa zorganizował konferencję „Aktywny senior” dla przedstawicieli środowisk trzeciego wieku z całego regionu. Spotkanie odbyło się w środę (21 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim.

 

– Ze względu na współczesne procesy demograficzne seniorzy stanowią coraz większą grupę mieszkańców naszego regionu, a także kraju i całego kontynentu. To ważna grupa obywateli, których głos musi być brany pod uwagę przez rządy i samorządy, w tym samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Pamiętamy o tym. Jednym z najważniejszych naszych długofalowych wyzwań rozwojowych jest aktywizacja osób starszych w ich środowiskach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem spotkania była wymiana wiedzy oraz doświadczeń osób zajmujących się problematyką starzenia się i starości, a także przedstawienie propozycji rozwiązań problemów osób starszych z perspektywy działalności administracji rządowej. W trakcie spotkania wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pigży.

Program tutaj

To kolejne organizowane przez Urząd Marszałkowski wydarzenie dotyczące polityki senioralnej w Kujawsko-Pomorskiem. Od ubiegłego roku w naszym regionie działa powołana przez marszałka Piotra Całbeckiego Wojewódzka Rada ds. Polityki Senioralnej. Najbliższe posiedzenie prezydium rady zaplanowano również 21 stycznia.

fot. Tymoteusz Tymiński
 
Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

21 stycznia 2015 r.