Aktualności

Teatr im. Wilama Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Teatr im. Wilama Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Spotkania z choreografią, dramatem i tańcem w Teatrze Wilama Horzycy

Teatr im. Wilama Horzycy to nie tylko różnorodność spektakli teatralnych, ale także spotkania dotyczące literatury, tańca czy muzyki. W najbliższy weekend odbędą się warsztaty choreograficzno-ruchowe, performatywne czytanie ,,Dziadów” Mickiewicza i czytanie poezji księdza Twardowskiego.

 

Tematem przewodnim piątkowych (3 listopada) warsztatów choreograficzno-ruchowych będzie kręgosłup. Uczestnicy będą poruszać się w przestrzeni, sprawdzać możliwości płynące z ruchu oraz doświadczać procesu pracy. Zajęcia poprowadzi Marta Zawadzka. Warsztaty zapowiadają przyszłotygodniową premierę teatru „Skrzywienie kręgosłupa” w reżyserii Karoliny Kirsz.

 

W piątek i sobotę (3 i 4 listopada) teatr zaprosi widzów do nowej przestrzeni „Poczekalni” na performatywne czytanie ,,Dziadów” (część II) Adama Mickiewicza. Dzięki spotkaniu będzie można zadać sobie pytanie o tym czym jest życie i śmierć w teatrze, jako zdarzenie na granicy świata realnego i duchowego, prawdy i fikcji, bycia sobą i bycia w roli. Wystąpią: Mirosława Sobik, Jolanta Teska, Jarosław Felczykowski, Paweł Tchórzelski.

 

W niedzielę (5 listopada) teatr zainauguruje działalność Salonu Poezji, czyli cyklu bezpłatnych spotkań z poezją i muzyką. Pierwsze z nich uświetni obecność Anny Dymnej, wybitnej aktorki i pomysłodawczyni Krakowskiego Salonu Poezji. W jej wykonaniu będzie można wysłuchać wierszy księdza Jana Twardowskiego, czytać będzie również Krzysztof Orzechowski.

 

Teatr im. Wilama Horzycy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Teatr im. Wilama Horzycy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 listopada 2017 r.