Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Skrojona na miarę informatyzacja wesprze małe firmy

Marszałkowski pakiet na rzecz łagodzenia gospodarczych skutków epidemii epidemii Covid-19 to – poza pożyczkami na znakomitych warunkach i dotacjami – także pomoc małym i średnim firmom, które zdecydują się na transformację cyfrową. Start e-bonów już w sierpniu. Zapraszamy do zadawania pytań: ebony@kujawsko-pomorskie.pl.

– W obecnej sytuacji najlepiej radzą sobie te przedsiębiorstwa, które albo funkcjonowały w sieci już wcześniej, albo były w stanie w dynamiczny sposób wykorzystać i wdrożyć rozwiązania informatyczne, w tym takie, które pozwoliły na zmianę modelu biznesowego. Liczę, że cyfrowa część naszego pakietu dla gospodarki pozwoli uratować wiele firm i miejsc pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

E-bony – na 25 tysięcy, 100 tysięcy lub ćwierć miliona złotych, w zależności od wielkości firmy – pozwolą kujawsko-pomorskim przedsiębiorcom zorganizować pracę zdalną i obsługę klientów w sieci, a nawet zmodyfikować profil działalności. Opłaceni przez samorząd województwa fachowcy zrobią diagnozę technologiczną, zarekomendują możliwe rozwiązania, skroją na miarę i wdrożą narzędzia z wykorzystaniem usług w chmurze obliczeniowej. E-bon to także zakup licencji na usługi w chmurze – dostęp do infrastruktury i oprogramowania, administrowanie stronami www, wirtualne środowiska pracy.

Zakładany na dwa lata, finansowany ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego projekt E-Akcelerator na zlecenia marszałka województwa przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego (TARR). Jego budżet wyniesie 9 milionów złotych. W lipcu TARR wybierze wykonawcę programu, pierwsze e-bony – a wraz z nimi wysokiej klasy specjaliści od systemów informatycznych – trafią do firm jeszcze tego lata.

Wartość ogłoszonego przez marszałka Piotra Całbeckiego samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce wynosi 740 milionów złotych. Oprócz pomocy dla przedsiębiorstw zakłada wsparcie instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz dystrybucję środków ochrony osobistej poza placówkami medycznymi, a także znaczną pomoc dla szpitali.

Zobacz też:

Beata Krzemińska 

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

21 kwietnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2020 r.