Aktualności

Posiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKP
Posiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKP

Sesja plenarna Komitetu Regionów

Marszałek Piotr Całbecki i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Banaszak uczestniczyli w Brukseli w dwudniowej (15 i 16 czerwca) sesji plenarnej europejskiego Komitetu Regionów. Gremium zebrało się po raz 118.

 

Wśród tematów, którymi zajmował się komitet, znalazły się między innymi budżet Unii Europejskiej na przyszły rok, obecne i przyszłe wyzwania stojące przez europejskimi regionami i miastami oraz reakcja jednoczonej Europy na współczesne problemy demograficzne.

 

Komitet Regionów jest najważniejszym europejskim organem doradczym w dziedzinie polityki regionalnej. Z jego głosem muszą się liczyć ciała stanowiące Unii Europejskiej –  Parlament Europejski, Rada UE i Komisja Europejska. Komitet jest w istocie pośrednikiem między instytucjami europejskimi, a samorządami terytorialnymi i lokalnymi społecznościami państw europejskich. Obecnie zasiada w nim 350 członków (i 350 zastępców członków), wskazanych przez poszczególne kraje. Polska delegacja w kadencji 2015-2020 liczy 21 osób. Marszałek Całbecki znalazł się w niej z rekomendacji Związku Województw RP.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2016 r.

 

Posiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKPPosiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKPPosiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKPPosiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKPPosiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKPPosiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKPPosiedzenie Komitetu Regionów, fot. UMWKP